фото: pixabay
9 травня Вищий антикорупційний суд України затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та екскерівником ТОВ «Миколаївська електропостачальна компанія»
Суд визнав обвинуваченого винним за ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України — легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Хоча суд і призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з забороною обіймати посади в органах державної влади протягом одного року, обвинувачений звільнений від відбування покарання з випробувальним терміном на 1 рік
Тобто, фактично особа уникла ув’язнення, однак перебуватиме під наглядом уповноважених органів пробації та зобов’язана дотримуватись певних умов:
- регулярно з’являтися для реєстрації до органу пробації;
- повідомляти про зміну місця проживання чи роботи;
- утримуватись від контактів з фігурантами справи.
Окрім юридичної відповідальності, угода передбачає фінансову компенсацію, яка буде спрямована на підтримку Збройних сил України
У результаті домовленостей до бюджету на потреби армії надійде:
- 150 000 доларів США,
- понад 11 мільйонів гривень.
Цей крок є значущим не лише в контексті відновлення справедливості, а й як реальний внесок у захист держави під час війни.
Хоча вирок уже проголошений, сторони мають 30 днів для його оскарження в апеляційному порядку
Але з урахуванням угоди про визнання вини, судові обмеження на оскарження суттєво звужують можливості для перегляду рішення.
Попри умовне покарання, справа екскерівника «Миколаївської електропостачальної компанії» є прикладом роботи антикорупційного механізму, де головна мета – не лише покарання, а відшкодування збитків державі та недопущення повторного правопорушення
Це сигнал як для бізнесу, так і для чиновників: легалізація сумнівних коштів не залишиться поза увагою, а фінансові санкції та публічність вироку – вагомі інструменти профілактики.
Джерело: ВАС