З Румунії до України екстрадували організатора злочинної групи паліїв: телеграм не врятував від відповідальності - Besarabia News

З Румунії до України екстрадували організатора злочинної групи паліїв: телеграм не врятував від відповідальності

фото: Національна поліція України

У червні 2025 року правоохоронці України здійснили важливу операцію – з території Румунії екстрадували організатора злочинної групи, яка систематично здійснювала підпали майна громадян у різних регіонах країни

Як встановило слідство, злочинець тривалий час переховувався за кордоном, сподіваючись уникнути відповідальності завдяки анонімності в мережі.

Деталі справи

За інформацією Національної поліції України та Офісу Генерального прокурора, 27-річний громадянин України, який не мав офіційного місця роботи, залишив країну на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Перебуваючи за кордоном, зокрема в Румунії, він сформував організовану злочинну групу з 11 осіб, яких залучив до цілеспрямованих підпалів житлової нерухомості на території України.

Комунікація між організатором, виконавцями та замовниками здійснювалася через телеграм-канали, що, на думку зловмисника, забезпечувало їм повну анонімність. Проте це виявилося ілюзією.

Вартість одного підпалу, залежно від складності, коливалася в межах від 500 до 3000 доларів США

За ці гроші виконавці проводили детальну розвідку, виготовляли “коктейлі Молотова”, здійснювали підпали та фіксували виконання злочину на відео, яке передавали замовникам як доказ.

Усього внаслідок дій групи було знищено чотири приватні будинки та п’ять квартир. Слідчі наголошують, що злочинна діяльність мала чітку ієрархічну структуру та свідчить про високий рівень попередньої організації.

У січні 2024 року виконавці підпалів були затримані слідчими Головного слідчого управління та оперативниками карного розшуку

У подальшому вдалося ідентифікувати особу організатора, який на той момент вже переховувався в Румунії.

25 червня 2025 року на пункті пропуску “Орлівка” (Одеська область) відбулась екстрадиція зловмисника українським правоохоронцям

Йому одразу було обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Кримінальне провадження

Усім учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України – умисне знищення або пошкодження майна, вчинене у складі організованої групи.

Санкція статті передбачає до десяти років позбавлення волі.

Досудове розслідування завершено. За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора справу передано до суду для розгляду по суті.

У Нацполіції підкреслили, що даний випадок яскраво демонструє хибність уявлень про безкарність у цифровому просторі:

“Ця історія ще раз доводить: телеграм створює лише ілюзію анонімності. Правоохоронці знайдуть усіх – навіть тих, хто ховається за кордоном і думає, що анонімність у мережі врятує від покарання.”

Ця справа стала прикладом ефективної міжнародної співпраці, професійної роботи слідчих та демонстрацією незворотності покарання за тяжкі злочини

Українська держава продовжує активну боротьбу з організованою злочинністю, в тому числі за її межами, доводячи, що жодні технології не стануть перешкодою для встановлення справедливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *