Зброя, санкцiї i стратегiя: як Трамп переглядає політику щодо Росії та України - Besarabia News

Зброя, санкцiї i стратегiя: як Трамп переглядає політику щодо Росії та України

фото: Getty Images

Адміністрація Дональда Трампа здійснює помітний перегляд політики США стосовно війни в Україні

На тлі невизначеності щодо нових санкцій проти Росії, Сполучені Штати відновлюють поставки зброї Україні, водночас просуваючи модель фінансування через НАТО. Такі кроки супроводжуються неоднозначними сигналами щодо подальшого тиску на Кремль і свідчать про гнучкість (чи суперечливість) стратегії Білого дому.

Після декількох тижнів призупинення військової допомоги Україні адміністрація Трампа офіційно відновила її поставки

Дональд Трамп заявив, що США продаватимуть озброєння НАТО, а Альянс, у свою чергу, передаватиме його Україні. За словами президента, НАТО «оплачує зброю на 100%», що дозволяє США формально залишатися поза прямою участю у конфлікті, водночас забезпечуючи оборонні потреби Києва.

Зокрема, йдеться про передачу боєприпасів калібру 155 мм та високоточних ракет GMLRS. ЗМІ також повідомляють про можливу передачу 10 ракет-перехоплювачів до систем Patriot — критично необхідних для захисту від масованих російських атак.

1 липня США неочікувано призупинили поставки озброєння, розгорнувши навіть літаки з боєприпасами

Це відбулося на тлі телефонної розмови Трампа з Путіним, і припало на період наймасованіших ракетно-дронових атак РФ по Україні.

Водночас Пентагон і Держдеп давали суперечливі пояснення, а відповідальним за зупинку назвали заступника глави Пентагону Елбріджа Колбі — союзника віцепрезидента Джей Ді Венса.

Попри це, Трамп публічно висловив «розчарування» Росією, анонсував нову заяву щодо Кремля та пообіцяв розглянути передачу ще однієї системи Patriot. Паралельно Німеччина та Норвегія вже заявили про готовність придбати такі системи для України.

Попри відновлення поставок зброї, питання нових санкцій проти РФ залишається відкритим

Законопроєкт сенаторів Ліндсі Грема та Річарда Блюменталя передбачає запровадження 500% мит на імпорт з країн, що купують російську нафту і газ. Проте Трампівська адміністрація наполягає на праві президента одноосібно вирішувати долю санкцій, що викликає занепокоєння як у Конгресі, так і серед союзників.

Адміністрація Байдена щомісяця запроваджувала до 170 нових санкцій проти РФ. Трамп за понад пів року на посаді не ініціював жодного нового обмеження. Проте під тиском громадськості політика може змінитися. Опитування показують, що понад 60% американців негативно сприйняли призупинку допомоги Україні в березні.

Політика адміністрації Трампа щодо війни в Україні стає дедалі більш прагматичною і ситуативною

Попри демонстративні кроки у відновленні військової підтримки, відсутність чіткої санкційної стратегії та суперечливі заяви викликають занепокоєння.

Все частіше виникають сумніви щодо стабільності американської позиції в питанні стримування Росії. Водночас саме суспільна думка та внутрішньополітичні рейтинги можуть стати вирішальним фактором у подальшій зміні курсу Білого дому.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *