фото: ДСНС Одещини
Трагедія, що перетворилася на злочин
Саме так можна охарактеризувати ситуацію, яку виявила Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу під час планової перевірки Білгород-Дністровської міської ради.
Йдеться не лише про порушення природоохоронного законодавства, а й про відвертий акт аморальності — зневагу до памʼяті загиблих і прав мешканців міста на безпечне довкілля.
23 червня Білгород-Дністровський зазнав чергового ракетного удару. Під обстріл потрапила загальноосвітня школа №1
Внаслідок удару загинуло троє вчителів, ще 12 осіб дістали поранення, з них троє — у критичному стані.
Але трагедія не закінчилася в той день
Після обстрілу уламки зруйнованої будівлі — разом із залишками ракетного пального, згорілими підручниками, меблями та фрагментами озброєння — були вивезені комунальним підприємством «МЦ Благоустрій», підпорядкованим заступнику міського голови А.І. Криштопову, на територію причалу №1 «Рибацький край».
Ця територія належить до земель водного фонду та розташована в межах охоронної зони пам’ятки археології національного значення — Аккерманської фортеці, менш ніж за 70 метрів від її стін.






Порушення законів і моралі
Усі відходи були використані як підсипка для потенційного комерційного використання території — без будь-яких дозвільних документів, без погоджень і з грубим порушенням екологічних норм, а також етичних засад.
Ці дії є прямим порушенням Постанови Кабінету Міністрів України №1073 від 27.09.2022, якою затверджено Порядок поводження з відходами, що утворилися внаслідок бойових дій, руйнувань, знищення або пошкодження об’єктів інфраструктури, будівель і споруд.
Ігнорування цього нормативного акту — не лише правове, але й моральне зневаження.
Фахівці Держекоінспекції зафіксували факт незаконного розміщення відходів, склали протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посадових осіб КП «МЦ Благоустрій»
Наразі розглядається питання про подальші заходи реагування.
Однак реакція громади була не менш гучною.
У інспекцію надійшли численні звернення від місцевих мешканців, які стали свідками того, як уламки рідної школи — символу їхнього дитинства та знань — опинилися на землі, з якої діти підбирали згорілі зошити та підручники.
Цей випадок – лакмусовий папірець для всієї держави: для суспільства, правоохоронців, журналістів, посадовців
У розпал боротьби за незалежність Україна не має права толерувати внутрішню безкарність. Ворог атакує ззовні, але ще гірше — коли байдужість і нажива діють зсередини.