фото: censor.net
Компанія GNT Group, один із найбільших стивідорних операторів в Україні, оголосила про досягнення домовленості з новим стратегічним інвестором, зацікавленим у відновленні повноцінної роботи зернового терміналу в Одеському порту
Про це повідомив співвласник компанії Сергій Гроза в інтерв’ю виданню «БізнесЦензор».
Збудований за участі ЄБРР та швейцарських банків, термінал GNT Group щорічно обробляв до 5 млн. тонн вантажів і забезпечував роботою понад 1500 працівників
Утім, багаторічне корпоративне протистояння із фондами Argentem Creek Partners (ACP) та Innovatus Capital Partners призвело до арештів, втрати контролю над активами та фактичного блокування операційної діяльності.
За словами Сергія Грози, новий інвестор – давній партнер компанії – готовий покрити зобов’язання перед кредиторами, вкласти кошти у модернізацію комплексу та відновити повноцінну діяльність терміналу
GNT Group закликає сторони конфлікту повернути процес у правове русло та розпочати переговори задля уникнення повного знищення стратегічного інфраструктурного об’єкта.
«Ми запропонували реалістичну модель врегулювання ситуації. Підприємство, яке будувалося двадцять років, потребує фахового управління. Фонди, які сьогодні контролюють актив, не мають розуміння специфіки роботи в Одеському порту та фактично руйнують унікальний технологічний комплекс»,
– зазначив Гроза.
Конфлікт між власниками GNT Group та фондами ACP і Innovatus загострився у 2022 році
Попри заявлені домовленості про надання оборотного капіталу, компанія не отримала жодного фінансування. Кредитори висунули надвисокі відсоткові ставки (до 20%), фактично позбавивши підприємство можливості працювати на повну потужність.
Спроба GNT Group залучити альтернативне фінансування через випуск єврооблігацій на $200 млн. була зірвана – частково через тиск з боку фондів, частково через початок повномасштабної війни.
Паралельно компанія зіткнулася з кримінальним тиском в Україні, арештами співробітників і активів, обшуками та кампанією дискредитації
Співвласники GNT Group заявляють про ознаки цілеспрямованого рейдерського захоплення активу вартістю близько $400 млн. при загальному борговому навантаженні на рівні $95 млн.
«Ми стали свідками безпрецедентного тиску на український бізнес із боку іноземних структур, які прикриваються статусом “міжнародного інвестора”, але діють за логікою силового переділу активів. Ситуація нагадує сценарії рейдерських атак із 1990-х»,
– наголосив Гроза.
На думку GNT Group, продовження конфлікту без належного діалогу призведе до остаточної втрати важливого логістичного вузла для аграрного експорту України.
Залучення нового інвестора компанія розглядає як єдиний цивілізований шлях до розв’язання ситуації та збереження інфраструктури, що має критичне значення для економіки.
У GNT Group наголошують: актив був створений українськими підприємцями з нуля, за участі міжнародних партнерів та банків, і має стати прикладом синергії, а не знищення.


Компанія висловлює готовність до переговорів і відкритості щодо врегулювання ситуації, але вимагає припинення силового тиску та криміналізації корпоративного спору.