фото: Виталий Белоусов/РИА Новости
Попри оголошену готовність українського президента Володимира Зеленського до прямих переговорів із президентом РФ Владіміром Путіним у Стамбулі, у російському політичному істеблішменті зростає скепсис щодо участі Путіна у цій зустрічі
Про це свідчать заяви заступника голови комітету Держдуми з міжнародних справ Олексія Чепи.
За словами Чепи, Путін навряд чи особисто приїде на зустріч із Зеленським, оскільки, на його думку, «українська сторона неодноразово порушувала попередні домовленості»
Таку думку він висловив у коментарі НСН.
«Зеленський вже бравує своєю готовністю, бо іншого виходу в нього просто немає»,
– заявив Чепа, звинувативши Україну у зриві попередніх перемир’їв.
Ці звинувачення стали частиною традиційної риторики російської влади, яка регулярно перекладає відповідальність за відсутність прогресу в мирному процесі на Київ.
На думку Чепи, ключовим питанням для РФ на переговорах є обговорення гарантій контролю за режимом припинення вогню
Він стверджує, що досягти сталого миру можливо лише тоді, коли Україна і її союзники – насамперед США, Велика Британія та Франція – візьмуть на себе зобов’язання забезпечити виконання майбутніх домовленостей.
Риторика Чепи також підкреслює недовіру Москви до Заходу. Він заявив, що позиція США може не збігатися з поглядами інших країн НАТО, натякаючи на внутрішні розбіжності серед союзників України.
«Подальші дії залежать не лише від Зеленського, а й від його кураторів»,
– підкреслив депутат.
Коментарі російських посадовців свідчать про небажання Кремля вийти на особистий контакт на рівні лідерів, попри публічну заяву про готовність до переговорів
Це може бути як дипломатичним маневром з метою перекласти відповідальність за провал діалогу на Київ, так і спробою виграти час, зберігаючи за собою ініціативу на полі бою.
На тлі цього президент США Дональд Трамп закликав Зеленського прибути до Туреччини незалежно від рішення Росії щодо перемир’я, і український лідер погодився.
Це створює складну ситуацію, у якій Зеленський публічно демонструє відкритість до миру, а Росія — вагання та умовності, зокрема через заяви на кшталт тієї, яку зробив Чепа.
Заяви Олексія Чепи – це індикатор позиції російської політичної верхівки, яка, схоже, не готова до серйозного діалогу без додаткових поступок з боку Києва
При цьому Зеленський демонструє рішучість зустрітися з Путіним, і саме ця відкритість може посилити позиції України в очах міжнародної спільноти, незалежно від того, чи прибуде російський лідер у Стамбул.
Джерело: Газета.ru