фото: СБУ
У розпал війни проти Росії, коли кожна гривня державного бюджету має критичне значення для армії, правоохоронці викрили шокуючу схему привласнення оборонних коштів
Служба безпеки України, Національна поліція та Одеська спеціалізована прокуратура у сфері оборони затримали керівний склад окремого батальйону, дислокованого в Одеській області, який розікрав майже 100 мільйонів гривень.
Як діяла схема: «бронь», фіктивна мобілізація та торгівля пальним
За інформацією слідства, організатором масштабної корупційної схеми став колишній командир батальйону, який залучив до злочинної діяльності чотирьох своїх підлеглих – серед них двоє його заступників, командир роти та начальник складу паливно-мастильних матеріалів.
Слідство встановило три основні напрями розкрадань:
- Продаж «броні від мобілізації» – за грошову винагороду до 5 тисяч доларів США військові фіктивно оформлювали на службу місцевих підприємців та знайомих.
Такі «мобілізовані» насправді не з’являлися у частині, але регулярно переказували свою зарплату на банківські картки командирів. - Торгівля підробленими посвідченнями учасників бойових дій – ці документи використовувалися для отримання пільг, соціальних виплат і легалізації ухилення від служби.
- Нелегальний продаж пального, яке виділялось для потреб військової техніки. Зловмисники виводили паливо «в тінь» та реалізовували його за готівку.
Правоохоронці затримали всіх п’ятьох фігурантів справи
Під час обшуків було вилучено:
- мобільні телефони,
- банківські картки,
- документи, які підтверджують незаконні дії.
Затриманим уже повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема:
- ч. 4, 5 ст. 191 – привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою;
- ст. 366 ч. 1 – службове підроблення;
- ст. 369-2 ч. 3 – зловживання впливом.
Усім підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У разі доведення вини, їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Розслідування проводилося за тісної координації з Головнокомандувачем ЗСУ, що свідчить про повну відкритість військового командування до викриття зловживань у власному середовищі
«У час, коли українські воїни гинуть на фронті, а волонтери збирають кошти на коптери і бронежилети, – крадіжка державних коштів у таких масштабах є не просто злочином, а моральним падінням»,
– зазначають у СБУ.



