$7000 за втечу до Молдови: в Аккермані судили неповнолітнього за участь у схемі незаконного перетину кордону - Besarabia News

$7000 за втечу до Молдови: в Аккермані судили неповнолітнього за участь у схемі незаконного перетину кордону

фото: Freepik

У Білгород-Дністровському (Аккермані) міськрайонному суді винесли вирок неповнолітньому, який брав участь у незаконній схемі переправлення українських громадян за кордон

За 7 тисяч доларів США підліток допомагав охочим уникнути обмежень виїзду та нелегально потрапити до Республіки Молдова.

За матеріалами справи, фігурант – уродженець села Олександрівка, ще будучи неповнолітнім, приєднався до злочинної групи з метою «підзаробити».

Разом з двома спільниками він шукав клієнтів серед знайомих та у соціальних мережах, пропонуючи «послугу» з нелегального виїзду за межі України за $7000.

Функції підлітка включали:

  • Пошук бажаючих незаконно перетнути кордон;
  • Консультування щодо маршруту та процедури;
  • Координація передачі коштів;
  • Особистий супровід до місця переправлення.

У лютому 2024 року до обвинуваченого звернувся чоловік, якому через обмеження виїзду було заборонено залишати територію України

Після узгодження деталей, фігурант пересадив «клієнта» на власний мотоцикл і доправив його до прикордонного району – у село Олександрівка. Там чоловіка поселили в будинку і взяли $4000 передоплати.

Проте втеча завершилась раніше, ніж почалася. Уже через 10 хвилин після останніх інструкцій неповнолітнього затримали співробітники правоохоронних органів.

Суд кваліфікував дії підлітка за ч. 3 ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене з корисливих мотивів за попередньою змовою групою осіб

Попри серйозність обвинувачення, суд врахував вік підсудного та відсутність попередніх правопорушень. Було затверджено угоду про визнання винуватості, укладену з прокурором. Юнаку присудили 4 роки позбавлення волі, але звільнили від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.

Обвинувачений зобов’язаний:

  • Регулярно з’являтися до органів пробації;
  • Повідомляти про зміну місця проживання, навчання чи роботи;
  • Виконувати всі заходи, передбачені пробаційною програмою.

Попит на нелегальні «маршрути» сприяв зростанню підпільних схем

Схожа ситуація – в Одеській, Чернівецькій, Закарпатській областях, звідки найчастіше організовуються спроби нелегального виїзду.

Джерело: Бессарабія Inform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *