REUTERS/Dado Ruvic/Illustration
OpenAI, компанія, що здійснила прорив у сфері штучного інтелекту завдяки ChatGPT, готується зробити ще один стратегічний крок – запуск власного веб-браузера на основі ШІ
За інформацією трьох джерел, обізнаних із внутрішніми планами компанії, новий продукт має бути представлений вже у найближчі тижні.
І хоча компанія офіційно не коментує ситуацію, в технологічному світі цей крок уже оцінюють як пряму конкуренцію Google Chrome, беззаперечному лідеру ринку з більш ніж 3 мільярдами користувачів.
Браузер з ШІ – нова філософія інтернет-серфінгу
Головна особливість нового браузера – глибока інтеграція з ChatGPT та іншими AI-продуктами OpenAI.
На відміну від класичної моделі взаємодії з вебом, новий браузер дозволить користувачам залишатися в межах інтерфейсу чат-бота під час виконання завдань, не переходячи безпосередньо на вебсайти. Це змінює саму логіку користування Інтернетом – від перегляду сторінок до виконання дій через інтелектуального агента.
Завдяки доступу до веб-активності користувачів, браузер стане потужною платформою для AI-агентів, здатних автоматично заповнювати форми, бронювати квитки або здійснювати покупки від імені користувача.
За задумом OpenAI, це має інтегрувати штучний інтелект у щоденне життя та роботу людей.
Удар по домінуванню Google у сфері реклами
Chrome є ключовим інструментом для рекламного бізнесу Google, що генерує до 75% доходів компанії.
Через браузер Alphabet отримує цінну інформацію про користувачів, що дозволяє йому ефективно таргетувати рекламу. Якщо новий браузер OpenAI буде активно використовуватися хоча б частиною з 500 мільйонів щотижневих користувачів ChatGPT, це може суттєво вплинути на модель монетизації Google.
Водночас, браузер OpenAI буде побудований на основі Chromium – відкритого програмного коду, створеного Google.
На цьому ж коді працюють й інші браузери, зокрема Microsoft Edge та Opera.
Ринок AI-браузерів стає дедалі динамічнішим
Компанія Perplexity нещодавно представила свій браузер Comet, а також активно розвивають свої продукти стартапи The Browser Company і Brave. Всі вони шукають нові способи зробити Інтернет більш адаптивним до потреб користувача.
Варто зазначити, що OpenAI має у своєму складі двох колишніх віцепрезидентів Google, які брали участь у створенні Chrome.
Компанія навіть заявляла про потенційний інтерес до купівлі Chrome у разі примусового продажу з боку Google – і хоча такий сценарій виглядає малоймовірним, це ще раз підкреслює стратегічні амбіції OpenAI.
Запуск браузера є частиною більш масштабної стратегії OpenAI – вбудувати ШІ в усі сфери життя, від персонального асистування до автоматизації бізнес-процесів
Раніше, у травні, компанія вже оголосила про покупку стартапу io – розробника AI-пристроїв на чолі з легендарним дизайнером Apple Джоні Айвом.
Запуск браузера OpenAI може стати переломним моментом у розвитку глобального Інтернету, як колись став ChatGPT для штучного інтелекту
Якщо компанії вдасться інтегрувати зручний, безпечний і функціональний браузер з можливостями ШІ, це не лише поставить під загрозу домінування Google Chrome, а й змінить парадигму цифрового досвіду користувача загалом.
У нову епоху ми входимо не просто з новими технологіями, а з новим баченням того, як Інтернет може працювати для нас – розумно, інтуїтивно та персоналізовано.
Джерело: REUTERS