Оперативна інформація станом на 16:00 30 квітня 2025 року - Besarabia News

Оперативна інформація станом на 16:00 30 квітня 2025 року

фото: Генеральний штаб ЗСУ

Сьогодні від початку доби на всій лінії фронту зафіксовано 100 бойових зіткнень

Російські загарбники продовжують масштабні обстріли прикордонних населених пунктів Сумської та Чернігівської областей, використовуючи ствольну та реактивну артилерію, авіацію й некеровані ракети.

Найбільше потерпіли громади Наумівки, Старикового, Кучерівки, Бачівська, Чернацького та інших сіл Сумщини, а також Тимоновичів і Хотіївки на Чернігівщині. Авіаційні удари вражали Михайлівське, Малу Рибицю, Миропільське, Новодмитрівку, Угроїди й інші прикордонні населені пункти, повідомляється на офіційній сторінці у Facebook Генерального Штабу ЗСУ.

На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог активізував штурмові дії: на північ від Херсонщини та вздовж лінії Новосергіївка–Греківка противник здійснив понад два десятки атак, проте зустрів міцний опір українських підрозділів

У района Краматорська загарбники 15 разів намагалися прорвати оборону в районах Курдюмівки, Андріївки та Часового Яру, але просунутися не змогли. Подібна ситуація склалася на Торецькому напрямку, де п’ять атак біля Дружби, Дачного, Диліївки й у самому Торецьку завершилися безрезультатно.

Найнапруженіше залишається Покровське угруповання: майже половина всіх рейдів припала на спроби штурму позицій ЗСУ поблизу Старої Миколаївки, Калинового, Лисівки та Богданівки

Оборонці відбили понад 80 % атак, водночас ворог активно застосовував авіацію проти Русина Яру, Малинівки, Гродівки, Миролюбівки й інших об’єктів.

На південних флангах-Новопавлівському, Гуляйпільському та Оріхівському-противник проводив локальні штурми та авіаудари, проте суттєвого прориву не досяг. У Придніпровському секторі зафіксовано одну безрезультатну атаку, а на «Курському» напрямку українські війська відбили вісім спроб наступу й зупинили понад 150 артилерійських обстрілів.

Загалом Збройні Сили України демонструють стійкість і здатність утримувати оборонні рубежі, не даючи ворогу створити плацдарми для подальшого просування

Надалі головними завданнями залишаються посилення протиповітряної та протитанкової оборони, а також оперативне поповнення резервів на найбільш вразливих напрямках.

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *