фото: Нацполіція
В Одеській області суд виніс обвинувальний вирок 36-річному жителю Ізмаїла, якого викрили на крадіжці майна з території електропідстанції
Чоловіка засудили до п’яти років і одного місяця позбавлення волі.
Про це повідомили в Національна поліція України в Одеській області.
За даними слідства, інцидент стався у квітні 2026 року в Ізмаїлі
Чоловік удень проник на територію електропідстанції та за допомогою заздалегідь підготовлених ножиць по металу демонтував із пошкодженого силового трансформатора фрагменти мідної обмотки.
Загальна вага викраденої міді перевищувала 10 кілограмів, а її вартість становила понад 4,5 тисячі гривень.
Втекти з місця злочину зловмиснику не вдалося. Дорогою додому його зупинили правоохоронці, які виявили у нього мішок із викраденим металом.
Слідчі затримали підозрюваного у процесуальному порядку
Як встановили правоохоронці, на момент скоєння злочину він уже перебував на випробувальному терміні за незаконне зберігання наркотичних засобів.
Поліція звернулася до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд задовольнив це клопотання.
Після завершення досудового розслідування чоловіку висунули обвинувачення за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України — крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану та поєднана з проникненням у сховище.
Дослідивши матеріали справи та зібрані докази, суд визнав чоловіка винним
За сукупністю вироків йому призначили покарання у вигляді п’яти років і одного місяця позбавлення волі.
Також суд ухвалив рішення щодо речових доказів:
- викрадену мідь повернуть потерпілій стороні;
- ножиці по металу конфіскують.
Державне обвинувачення у справі підтримувала Ізмаїльська окружна прокуратура.
У поліції наголошують, що злочини проти об’єктів критичної інфраструктури в умовах воєнного стану розглядаються особливо суворо, адже можуть створювати ризики для стабільної роботи енергетичної системи та безпеки населення.
